Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Kontakt całą dobę
601-928-600, 59 842-81-96
Zaufaj profesjonalistom KALLA to 20 lat doświadczenia,
solidność i uczciwość.

Dokumenty niezbędne do załatwienia formalności pogrzebowych i rozliczenia kosztów pogrzebu

  1. Karta zgonu wystawiona przez lekarza.
  2. Odpis skrócony aktu zgonu sporządzony przez Urząd Stanu Cywilnego.
  3. Dowód osobisty współmałżonka lub innej osoby zlecającej organizację pogrzebu.
  4. Zaświadczenie z zakładu pracy o zatrudnieniu osoby zmarłej, a gdy zmarły był emerytem czy rencistą, legitymacja emeryta lub rencisty lub ostatni odcinek renty lub emerytury. Są różne formy płacenia za usługę. Możemy zapłacić gotówką lub przelewem, możemy też wystawić zakładowi upoważnienie, na podstawie którego będzie on mógł odebrać należność za przygotowanie pogrzebu z zasiłku pogrzebowego. Warunek jest jeden: zmarły musi być ubezpieczony lub w chwili śmierci pozostawać na utrzymaniu osoby ubezpieczonej. W przypadku braku ubezpieczenia zmarłego, potrzebna jest informacja o ubezpieczeniu emerytalno-rentowym osoby załatwiającej pogrzeb.

W Państwa imieniu nasza firma jest skłonna załatwić wszystkie formalności związane z organizacją pochówku i wypłatą zasiłku pogrzebowego (USC, ZUS, KRUS, zarząd cmentarza) bez pobierania prowizji. Wystarczy tylko upoważnienie a my załatwimy resztę. Sprawy wypłaty zasiłków załatwiamy od razu w biurze po spisaniu umowy pogrzebowej. Poprzez kredytowanie kosztów usług w ramach zasiłku możemy natychmiast pomóc Rodzinie w nagłej potrzebie. Rozwiązanie to jest doskonałe w przypadku braku środków finansowych i oszczędza czas klientów, ponieważ ZUS wypłaca zasiłek pogrzebowy zwykle w terminie do 30 dni od dnia złożenia pełnej dokumentacji.

Pamiętajmy jednak, że część spraw i tak będziemy musieli przeprowadzić osobiście. O szczegółach obrządku pogrzebowego będziemy musieli
rozmawiać bezpośrednio z księdzem, duchownym innego wyznania czy mistrzem ceremonii  (w przypadku pogrzebu świeckiego).

W razie wątpliwości, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.
Nasze porady są bezpłatne.

 

W RAMACH ZASIŁKU POGRZEBOWEGO OFERUJEMY PAŃSTWU BEZGOTÓWKOWĄ ORGANIZACJĘ POGRZEBU.

JESTEŚMY DO WASZEJ DYSPOZYCJI 24H NA DOBĘ!