Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Kontakt całą dobę
601-928-600, 59 842-81-96
Zaufaj profesjonalistom KALLA to 20 lat doświadczenia,
solidność i uczciwość.

Zasiłek pogrzebowy

Od 1 marca 2011 roku zasiłek pogrzebowy utrzymuje się na tym samym poziomie i wynosi dokładnie 4000zł.

Przedsiębiorstwo Usług Pogrzebowych KALLA oferuje możliwość rozliczeń bezgotówkowych w ramach zasiłku pogrzebowego (w przypadku, gdy koszt pogrzebu jest niższy niż zasiłek pogrzebowy zwracamy należną kwotę najpóźniej do dnia pogrzebu). A więc nie muszą Państwo wypełniać dokumentów i składać je w ZUS czy KRUS - wszystko odbywa się w naszym biurze. Ponadto, nie muszą Państwo oczekiwać na wypłatę zasiłku (na stronie ZUS czytamy: „Wypłata zasiłku pogrzebowego powinna nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w terminie 30 dni od dnia wyjaśnienia ostatniej okoliczności niezbędnej do przyznania prawa do zasiłku”).
Zasiłek pogrzebowy przysługuje osobie pokrywającej koszty pogrzebu, o ile osoba zmarła lub osoba pokrywająca koszty pogrzebu była objęta świadczeniami emerytalno-rentowymi.
W przypadku osób będących w pierwszej linii pokrewieństwa do osoby zmarłej, zasiłek pogrzebowy przysługuje w pełni. Jeśli pokrywającym koszty pogrzebu była osoba spoza pierwszej linii pokrewieństwa wtedy zasiłek pogrzebowy przysługuje do kwoty poniesionych kosztów, ale nie więcej niż 4000 zł.
Szerszych informacji dot. zasiłku pogrzebowego i zmian odnośnie jego przyznawania po 1 marca 2015 roku udzielamy
na miejscu, w naszym biurze w Słupsku, przy ul. Armii Krajowej 15

więcej:  strona ZUS - zasiłek pogrzebowy